Дистанційне навчання: рекомендації, досвід, корисні ресурси

Матеріали МОІППО щодо організації дистанційного навчання

Ресурси для дистанційного навчання вчителів фізики ЗЗСО області:

Сайт Сажнєвої Євгенії Борисівни

Онлайн-ресурси для вивчення фізики та астрономії

Канали на YouTube

Цікава наука. На каналі представлено науково-популярні та освітні відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики.

Відеоуроки з фізики від Павла Віктора.

YouTube-канал Євгенії Сажнєвої. Розміщено матеріали до уроків, для організації дистанційного навчання, результати проєктної діяльності учнів.

Все про Всесвіт. Астрономічні новини та розвиток астрономічної освіти в Україні.

Наука і Всесвіт. Переклади та озвучення українською мовою відеороликів наукової тематики про сучасні дослідження Всесвіту, природи, людини.

Інші ресурси

STEM-лабораторія «SCIENCE IS FUN!» ТУ «ХПІ» разом із освітнім проєктом «На Урок» підготували цикл лабораторних робіт онлайн з природничо-математичних та інженерно-технічних наук. Лабораторні роботи з фізики, хімії, екології, біології та інжинірингу тепер в дистанційному форматі.

PhET. Інтерактивні симулійції процесів і явищ. Можна використовувати під час виконання лабораторних робіт.

AR_Book Застосунок від українських розробників дозволяє школярам проводити вдома безпечні пізнавальні експерименти завдяки AR-технології.

STELLARIUM. Вільний планетарій з відкритим кодом для вашого комп’ютера. Програма здатна показувати реалістичну просторову картину неба, таку, яку можна бачити неозброєним оком, у бінокль або у телескоп.

Наше небо. Науково-популярний астрономічний інтернет-журнал. Доцільно використовувати під час використання елементів перевернутого навчання, організації проєктної діяльності учнів із астрономії.