Фізика та астрономія: методичний портал освітян Миколаївщини
Обласний інструктивно-методичний семінар «Сучасні підходи до конструювання освітнього процесу з фізики на засадах Нової української школи»
Вітаємо переможців XVII Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики
На фоні тривожних подій і масованих ракетних обстрілів ми отримали гарну звістку про успішну участь команди України на XVII Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики, що проходила 17-27 серпня 2024 року в Бразилії. Українські школярі завоювали одну срібну й три бронзові медалі, а також нагороджені почесною спеціальною відзнакою за успішне виконання одного з турів олімпіади.
Срібним призером олімпіади став Вадим Харченко, випускник Миколаївського ліцею імені професора М. Александрова (директор – Тетяна Геллер, учитель астрономії – Сергій Горбунов).
Щиро вітаємо з перемогою Вадима і всіх, хто допомагав на такому нелегкому шляху: учителів ліцею і викладачів відбірково-тренувальних зборів, керівників команди, організаторів олімпіади, батьків, які завжди підтримували! Нинішній успіх є результатом титанічної щоденної праці й наполегливості.
Пишаємося і віримо в наукове майбутнє Вадима заради слави та процвітання нашої держави!
Конкурс "ЛЕВЕНЯ - 2024" завершився!
Шановні вчителі, учні - учасники конкурсу "Левеня - 2024", щиро дякуємо Вам за активну участь, за високі результати ваших досягнень!!!
1. Учням, щоб проаналізувати свою роботу, завантажити сертифікат та пояснення до завдань, потрібно : у меню Конкурси, що є на бічній панелі, у рядку Левеня-2024 натиснути на кнопку — Результати — далі завантажити сертифікат, чи — пояснення до завдань (вісник "Левеня - 2024").
2. Вчителям, щоб завантажити диплом координатора і вісник ВФК "Левеня", необхідно: на бічній панелі обрати меню Конкурси, у конкурсі Левеня-2024 натиснути на "три крапки", згодом — Результати, далі — отримати сертифікат (диплом координатора), чи пояснення завдань (вісник "Левеня - 2024").
Оприлюднено результати PISA-2022
Український центр оцінювання якості освіти та МОН України за підтримки ЮНІСЕФ оприлюднили Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.
Інструктивно-методичні рекомендації МОНУ щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти
Інструктивно-методичні рекомендації щодо подолання освітніх втрат учнів під час вивчення фізики та астрономії
Увага! Модельні навчальні програми для 7-9 класів НУШ (запроваджуються поетапно з 2024 року)
Фізика 7-9 кл. Максимович та ін.
Вітаємо переможців Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня"!
У своєму кабінеті учасник/учасниця може завантажити сертифікат, а також побачити, які помилки були допущені під час виконання завдань конкурсу. Трохи згодом буде підготовлена електронна версія вісника "Левеня - 2022/23" з детальними поясненнями та розв'язками
Фізика - предмет на вибір у національному мультипредменому тесті
У 2022-2023 навчальному році вступне випробування для охочих здобути вищу освіту проводитиметься у форматі національного мультипредметного тесту, що міститиме завдання з двох обов'язкових предметів (українська мова і математика) і одного предмета на вибір вступника (історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія).
Блок НМТ з фізики містить усього 20 завдань:
12 - із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів (кожне завдання оцінюється в 1 бал);
2 - завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари», за правильну пару нараховується 1 бал );
6 - завдання відкритої форми з короткою відповіддю (2 бали за кожну правильну коротку відповідь) .
За виконання завдань блоку НМТ з фізики можна отримати від 0 до 32 балів. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання позитивного результату тестування з фізики за шкалою 100–200 балів вступнику необхідно буде набрати не менше 4 тестових балів.
Джерело: Херсонський РЦОЯО